Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Czy e-papierosy są szkodliwe

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Czy e-papierosy są szkodliwe

Wielu przedstawicieli firm e-papierosowych przedstawia swoje produkty jako zdrowe, pozwalające uciec od złego nawyku palenia papierosów. Ale czy to wszystko prawda?

Naukowcy z całego świata odkrywają prawdę o wszystkich „najwspanialszych” właściwościach e-papierosów. Nie wszyscy wiedzą, że e-papieros powstał już w latach 60. ubiegłego stulecia, lecz prawdziwą sławę osiągnęły niespełna parę lat temu. Najpierw popularność uzyskały w USA, później stopniowo przeniosły się na inne kraje. Nawet Japończycy, którzy wręcz lubują się w zdrowym trybie życia zaakceptowali istnienie e-papierosów jako środka zapobiegawczego dla palaczy.

Prawie każdy Polak wie jak wygląda e-papieros. To podłużne elektryczne urządzenie, o wyglądzie długopisu lub pióra. E-papieros posiada baterię. Im dłuższa bateria, tym dłuższa jest jej żywotność. Na górze e-papieros posiada wykręcany kartomizer, która ma w sobie grzałkę oraz zespół grzewczy dolny i górny. Kartomizery są zazwyczaj przezroczyste, a więc można zobaczyć ile płynu pozostało w e-papierosie. Do katomizera można wlewać różnego rodzaju płyny, zwane liquidami. Liquidy można zakupić w przeróżnych smaki, od tytoniowych po owocowe mieszanki.

Kupując e-papierosy ludzie są przekonani o tym, że jest on zdrowszy oraz nie można się od niego uzależnić. Jest o wiele wygodniejszy w obsłudze oraz nie może zaszkodzić nikomu, gdyż wydycha się tylko parę wodną.

E-papieros pozwala zerwać z papierosami ? Wiele osób uważa, że e-papierosy pozwalają uwolnić się od szkodliwego uzależnienia. Nie zdają sobie jednak sprawy, że nie papierosy uzależniają, lecz nikotyna zawarta w nich. Jest to ta sama nikotyna, która jest składnikiem płynów. w większości przypadków stężenie nikotyny w płynie jest dwukrotnie większe niż w zwykłym papierosie. Zamiast odejść od zgubnego nałogu popadamy w drugi, o wiele mocniejszy nałóg.

Bierne palenie. Zwolennicy e-papierosów wspólnie twierdzą, że osoby w ich najbliższym otoczeniu nie są narażone na bierne palenie. W końcu wszystko co wydychają to para wodna! Jednakże, w e-papierosach znajduje się o wiele gorszy składnik nitrozoamina, która jest bardziej szkodliwą substancją, przyczyniającą się do zwiększenia ryzyka zachorowania na raka. Co więcej e-papieros może wywołać u palącego arytmię serca oraz nadciśnienie. A wszystko może zakończyć się nawet atakiem serca.

Aby skutecznie zerwać z nałogiem palacz powinien udać się do lekarza, który dobierze do osoby konkretną terapię odwykową. Niestety, bez chęci uzależnionego lekarz nie jest w stanie niczego zrobić.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii