Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Obuwie robocze – modele dostępne na rynku

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Obuwie robocze – modele dostępne na rynku

Obuwie robocze charakteryzuje się zwiększoną klasą bezpieczeństwa. Jako, że buty te eksploatowane są najczęściej w ciężkich warunkach – praca na magazynach, w fabrykach, zakładach przemysłowych etc. – ich konstrukcja jest mocna, solidna i trwała.

Podnosek został wzmocniony metalem, przez co bezpośrednio chroni palce przed uderzeniami oraz zgnieceniami. Gruba, a zarazem wygodna cholewka, w większości przypadków skórzana, zapewnia stabilność i komfort zarówno przy pracy stojącej jak i chodzącej. Materiał, z którego zostało wykonane obuwie robocze, zapewnia idealną cyrkulację powietrza. Dzięki temu stopa może nieustannie „oddychać”, a co za tym wolniej się męczy i nie nabiera obrzęku.

Wewnętrzna warstwa buta – podszewka – wykonana została z materiału wchłaniającego wilgoć. Wymienne wkładki pozwalają zwiększyć komfort i użyteczność prezentowanego obuwia. Podeszwa, jako jedna z najważniejszych części składowych buta, wykonana została z bardzo trwałego i odpornego na wiele substancji chemicznych (oleje, benzyna, rozpuszczalniki organiczne) materiału. Dodatkowo posiada ona właściwości antywstrząsowe i antypoślizgowe.

Zależnie od klasy wybranego obuwia roboczego, dostępna para butów posiada inne właściwości chroniące. Niektóre modele posiadają zwiększoną odporność na kontakt ze żrącymi substancjami. Wysokojakościowe obuwie robocze sprawdzi się niemal wszędzie tam, gdzie wymagana jest ciężka, fizyczna praca, a nasze nogi narażone są na działanie różnego rodzaju czynników fizycznych, w tym na uderzenia, ugniecenia, zmiażdżenia, wstrząsy.

Dodatkowo wzmacniane metalowymi częściami zdadzą egzamin zarówno tam gdzie spotykamy się z pracą niebezpieczną, bezpośrednio odziaływującą na nasze życie i zdrowie. Każde obuwie robocze posiada odpowiednie oznakowanie, które stanowi swojego rodzaju potwierdzenie licznych cech i właściwości. Para posiada normy EN, zależne od specyfikacji obuwia oraz poziomu zagrożeń, w jakich może być ona użytkowana. Obuwie dostępne w trzech kategoriach: bezpieczne, ochronne oraz zawodowe.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii