Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Garnitury męskie – który model wybrać?

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Garnitury męskie – który model wybrać?

Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jeden garnitur. Nigdy nie wiemy, kiedy przydarzy się okazja do jego założenia. Ślub, komunia, chrzciny, bierzmowanie, nieoczekiwany pogrzeb, rozmowa o prace, a nawet wykwintna kolacja z ukochaną – okazji jest naprawdę wiele.

Dla wielu mężczyzn wizja przymierzania, wybierania, a tym samym spędzania w sklepie wielu godzin jest po prostu przerażająca. Zanim weźmiemy się za szukanie odpowiedniego ubioru, warto zapoznać się z tym, co oferuje nam rynek. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo wolnego czasu.

Moda męska jest o tyle dobra, że w jej przypadku trendy nie zmieniają się zbyt często. Garnitury należą do mody oficjalnej, a w niej prym wiodą Anglicy. Zanim zdecydujemy się na zakup odpowiedniego zestawu, zastanówmy się czy stawiamy na jakość czy też na cenę, czy szukamy garnituru uniwersalnego czy na specjalną okazję, a także czy zakupiony garnitur ma być jednorazowy, czy też starczyć na przynajmniej kilka lat.Męski garnitur może składać się z dwóch części: spodnie oraz marynarka bądź trzech części: spodnie, marynarka oraz kamizelka.

Zależnie od przeznaczenia możemy wyróżnić garnitur klasyczny, zwany również biznesowym. Strój ten przeznaczony jest na specjalne okazje jak np. spotkanie firmowe. Garnitur ten charakteryzuje się klasycznym krojem: spodnie z prostymi nogawkami, lekko taliowana marynarka. Tutaj polecamy modele wykonane z wełny.

Kolejnym garniturem jest garnitur ślubny, wykonany najczęściej z naturalnych materiałów. Tutaj o wiele popularniejsze są fraki, smokingi oraz surduty. Garnitur sportowy, zwany również weekendowym jest strojem nieoficjalnym. Można ubrać go zarówno do pracy jak i na imprezę. Oczywiście cechuje się elegancją, aczkolwiek jest on dużo bardziej swobodny. Charakteryzuje się on dodatkowymi wariacjami w postaci większych kieszeni, klap, naszywek etc.

Wśród materiałów, z którego szyte są garnitury, do najpopularniejszych należą wełna czesankowa, wełna alpaki bądź sierść lamy, wełna z dodatkiem jedwabiu, wełniana flanela oraz tweed, a także len, bawełna, a także materiały naturalne z domieszką materiałów syntetycznych.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii