Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
VAILLANT Kocioł ecoTEC pro VCW 226/5-3

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

VAILLANT Kocioł ecoTEC pro VCW 226/5-3

Kotły gazowe, czyli piecyki mogą być dostępne w dwóch wersjach – jednofunkcyjny oraz dwufunkcyjny. Kotły gazowe można z powodzeniem zamontować na ścianie. Jednakże jeżeli nie chcesz wieszać go na ścianie, możesz wybrać kocioł stojący. Kotły firmy Vaillant cechują się wysoka jakością i kompaktowością. Kocioł Vaillant ecoTEC pro jest to kocioł kondensacyjny. Ale na jakiej zasadzie działa kocioł kondensacyjny?

Otóż, paliwo ma dwie wartości. Jedna z nich to wartość opałowa, która mówi o tym ile ciepła można wykorzystać do ogrzewania oraz ciepło spalania, które określa ile ciepła zawarte jest w danym paliwie. Różnica pomiędzy tymi dwoma wartościami jest wykorzystywana właśnie w kotłach gazowych kondensacyjnych. Kocioł posiada pompę obiegowa, która wymusza przepływ wody przez kocioł. Następnie jest zespół gazowy, w którym przygotowuje się gaz podawany do palnika. Jednakże, żeby doszło do procesu spalania, należy dostarczyć powietrze. Dba o ten proces wentylator, który powietrze miesza je z gazem, a potem wprowadza mieszankę do palnika. Palnik schowany jest w specjalnej obudowie ochronnej. W tej obudowie znajduje się również blok wymiennika, w której zachodzi proces kondensacji pary wodnej. Odprowadzana jest ona do kanalizacji. W kotle kondensacyjnym wykorzystywane jest to ciepło wytworzone przez palnik. Dzięki temu mamy dodatkową formę ocieplania, co sprawia, ze rachunki się zmniejszają.

Co sprawia, że kocioł ecoTEC VCW pro stoi na czele rankingów 2015 roku? Kocioł ecoTEC w wersji podstawowej został ciepło przyjęty wśród remontujących domy jak i przez deweloperów. Wersja rozszerzona jest lekka oraz mała. Ale nie może to nikogo zwodzić jego skromny wygląd. Ten kocioł posiada ogromną moc. Kotły ecoTEC cechują się wysoka jakością powiązaną wraz z nowym wyglądem i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Dodano nową pneumatyczną automatykę gazową. Również ecoTEC posiada najnowszą automatyczną pompę o dwustopniowym działaniu. Zapewnia ona bardzo dużą efektywność eksploatowania energii.

Podstawowe parametry: Pneumatyczna automatyka gazowa, Zakres modulacji od 28% do 100%, Nowoczesny panel obsługowy, System Aqua Comfort, 13-płytowy wymieni c. w. u. .

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii