Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Rodzaje wentylatorów dostępnych na rynku

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Rodzaje wentylatorów dostępnych na rynku

Istnieje kilka wiodących producentów wentylatorów na polskim rynku. W czołówce można wyróżnić Stadler, Ravanson, Cyklon czy Roventa, to główni gracze na rynku. Produkują oni sprzęt, którego zadaniem jest właściwy przepływ powietrza w pomieszczeniach.

Ze względu na możliwość zamontowania wentylatora w różnych pomieszczeniach, a także konstrukcje można wyróżnić wentylatory dachowe, kanałowe, promieniowe, osiowe i przeciwbieżne. Wentylatory dachowe służą właściwej wentylacji pomieszczenia, są najczęściej instalowane na dachu, suficie czy ścianie. Obok sprawności działania wentylatory dachowe powinny posiadać przyjemny dla oka wygląd.

Kolejne, wentylatory kanałowe są montowane przy wyjściu kanałów wentylacyjnych. Co więcej podział ze względu na konstrukcje pozwala wyróżnić wentylatory promieniowe albo odśrodkowe. Służą one głównie do wentylacji pomieszczeń jak i są stosowane w kanałach. Wentylatory osiowe z powodzeniem mogą służyć zarówno w przemyśle jak i do ochładzania powierza w gorące dni. Są to tak zwane wentylatory osiowe śmigłowe, a różna wielkość śmigła powoduje możliwość zastosowania tego typu wentylatora zarówno w domach, biurach jak i w przemyśle. Ponadto wśród wentylatorów osiowych można wyróżnić przeciwbieżne, składające się z dwóch wentylatorów osiowych. Ich wykorzystanie znajduje zastosowanie na okrętach czy w kapelaniach.

Bez względu na rodzaj wentylatora podstawową zasadą przy tworzeniu tego typu urządzeń jest zapewnienie wysokiego stopnia bezpieczeństwa przez producentów, ze względu na prace niejednokrotnie w mokrych czy wilgotnych warunkach. Należy pamiętać, by przy montowaniu wentylatora w pomieszczeniu zadbać o właściwe jego zamontowanie lub zakupić wersje wentylatora przenośnego.

Cena wentylatora zależy w dużej mierze od rodzaju, a także wyglądu urządzenia. Najtańsze wentylatory to proste urządzenia do ochładzania w ciepłe dni, niskie, do postawienia na komodzie lub stole, ich koszt wynosi od 50-200 złotych. Nieco droższe podłogowe, mogą przybierać kształty nieprzypominające tradycyjnego wentylatora, np. kolumny.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii