Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Z czego zbudowane są młotowiertarki

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Z czego zbudowane są młotowiertarki

Młotowiertatka jest urządzeniem służącym do wiercenia otworów. Najczęściej używa się go do wiercenia w twardym betonie. Jednakże nadają się również do wykuwania otworów i bruzd w ścianach oraz stropach.

Nieliczni wykorzystują ją do skuwania starych okładzin ściennych oraz posadzek. Młotowiertarka jak wiele urządzeń posiada określone parametry. Odpowiedni wybór tych parametrów pomoże zaoszczędzić twój czas oraz od tego wyboru zależy, czy młotowiertarka spełni wszelkie twoje wymagania.

Najważniejszy wybór jaki przed tobą stoi jest wybór udaru. Najczęściej udar jest pneumatyczny. Ma on znacznie większą siłę niż udar mechaniczny w wiertarkach. Część z nich wyposażona jest w udar podbijakowy, który jest modyfikacją mechanicznego udaru. Niestety jest on o wiele słabszy od pneumatycznego. Kolejnym ważnym parametrem jest określenie materiały w jakim pragniemy wywiercić otwór. Nie każda młotowiertarka nadaje się do wywiercania otworów. Należy zakupić taką, która będzie posiadała funkcję udaru bez obrotów.

Oprócz wyżej wymienionych parametrów warto dokładnie wymierzyć średnicę otworu jaki chcemy wykonać. Młotowiertarki posiadają wiele wierteł, które dołączą do wyposażenia naszego sprzętu. Na rynku jest wiele dostępnych modeli młotowiertarek. Młotowiertarka może posiadać wbudowany wskaźnik zużycia szczotek oraz przeciążenia silnika. W momencie zużycia szczotek należy je od razu wymienić, gdyż nie wykonanie tej czynności może doprowadzić do awarii naszego sprzętu. W momencie przeciążenia silnika należy go wyłączyć. Dostępne są również młoty elektryczne. Przeznaczone są one wyłącznie do kucia, w innych okolicznościach nie sprawdzają się.

Oto kilka wskazówek jak poprawnie używać młotowiertarki. Podczas używania sprzętu nie dociskaj do powierzchni, w której chcesz wywiercić otwór. Może to spowodować uszkodzenie sprzętu lub jego zniszczenie. Udar pneumatyczny został skonstruowany tak, aby sam wytwarzał odpowiednią siłę do przebicia się przez twardy materiał.

Po włączeniu młotowiertarki nie zmieniaj trybu pracy oraz kierunku obrotu. Może to doprowadzić do uszkodzenia wiertła. Młotowiertarka jest urządzeniem, które bardzo łatwo obciążyć. Nie powinno się zbyt często obciążać młotowiertarki. Częstotliwość pracy z tym sprzętem w porównaniu z wierceniem powinna wynieść maksymalnie 30%.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii