Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Kosiarki elektryczne

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Kosiarki elektryczne

Wiosna to czas spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu. To czas odpoczynku na łonie natury. Kwitnące pąki kwiatów w parkach miejskich i zieleniące się liście w przydomowych ogródkach wywołują uśmiech na twarzach wielu z nas. Jednakże posiadanie własnego kawałka zieleni często jest związane z uciążliwą i czasochłonną pielęgnacją ogrodów czy rabatek.

Jeżeli samodzielnie pragniesz zadbać o swój trawnik to na pewno powinieneś wyposażyć się w kosiarkę elektryczną. Jest ona szczególnie niezbędna, gdy zaczyna się zielenić za oknem. Przystrzyżony trawnik cieszy oko, ale także umożliwia prawidłowe funkcjonowanie w ogrodzie.

Wśród wiodących producentów kosiarek należy wyróżnić: NAC, Bosch oraz Gardene. Na rynku dostępne są kosiarki elektryczne o różnym zużyciu energii, głośności silnika, pracy na powierzchniach o różnej pochyłości terenu, różnej wysokości koszenia, różnej regulacji wysokości koszenia. Niewątpliwym plusem użytkowania kosiarek elektrycznych jest nie wytwarzanie spalin, które powstają w trakcie koszenia kosiarkami spalinowymi.

Pojemność kosza, szerokość cięcia czy wielkość kosiarki i jej ciężar to również ważne aspekty dotyczące wyboru konkretnej kosiarki. Jeżeli posiadasz dużą przestrzeń do wykoszenia i nie chcesz wielokrotnie opróżniać swojego kosza z trawą to możesz zakupić kosiarkę, której pojemność kosza wynosi nawet do kilkudziesięciu litrów. Zaoszczędzisz sobie zarówno pracy jak i nerwów. Wybór ekonomicznej kosiarki, to znaczy takiej, która zużywa niewiele prądu, zapewne spowoduje, na dużych powierzchniach, szybki zwrot wyższych kosztów poniesionych na zakup sprzętu, w porównaniu z mniej ekonomicznymi wariantami kosiarek.

Najnowsze wersje kosiarek mają wbudowane różne czujniki, które mają ułatwić proces koszenia. Są nimi, np. czujnik wypełnienia kosza. Inne udogodnienia, w które zostały wyposażone kosiarki to inteligentne zarządzanie przewodem zasilającym czy regulowanie rękojeści i jej wygodne składanie.

Aspekt wyglądu i estetyka wykonania kosiarki stanowią zwieńczenie całości.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii