Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Jak zbudowana jest kosiarka spalinowa oraz jak poprawnie ją eksploatować oraz konserwować

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Jak zbudowana jest kosiarka spalinowa oraz jak poprawnie ją eksploatować oraz konserwować

Każda kosiarka spalinowa, aby długo służyła swojemu właścicielowi wymaga odpowiedniej konserwacji. Najważniejszą czynnością jest wymiana oleju silnikowego. Jeżeli zaniedbamy wymianę oleju i przez długi czas nie będziemy tego robić, możemy doprowadzić do zatarcia się silnika oraz w konsekwencji tego do zniszczenia kosiarki spalinowej.

Najważniejsze jest to, że po zakupie kosiarki spalinowej pierwsza wymiana oleju silnikowego powinna nastąpić już po 5 godzinach użytkowania, a następnie po każdych 25 godzinach pracy silnika kosiarki spalinowej.

Wymian oleju w kosiarce nie jest niczym trudną. Poradzą sobie z nią nawet laicy. Jest kilka sposobów na wymianę oleju. Jednym z nich jest wykręcenie korka spustowego miski olejowej przy pomocy odpowiedniego klucza do twojej kosiarki. Korek ten zawsze umocowany jest w spodniej części kosiarki. Klucz możemy z łatwością użyć, gdyż dostęp do korka znajduje się obok piasty noża. Kolejnym sposobem jest wymiana oleju przez wlew. Przy tej czynności należy bezwarunkowo usunąć paliwo z kosiarki. Jest to sposób, dla tego rodzaju kosiarek które mają znacznie ograniczony dostęp do korka spustowego. Ostatnim sposobem usunięcia oleju silnikowego jest zastosowanie zestawu do zmiany oleju. Posłuży ci w tym procesie odciągarka umożliwiająca odessanie zużytego oleju przez otwór wlewowy.

Po wykonaniu tego procesu należy zutylizować olej w odpowiednim miejscu. Każdy producent poda konkretną markę oleju jaki jest zalecany do jego produktu. Do kosiarek sprzedawany jest olej w odpowiednich butelkach o pojemności 0,6 l. Jest to idealna pojemność dla każdej kosiarki, co jest dużym ułatwieniem w eksploatacji kosiarki spalinowej.

Kolejnym krokiem jest kontrola oraz wymiana filtru powietrza. Filtr powinien być sprawdzany do 25 godzin pracy silnika. Dla kosiarek spalinowych pracujących w warunkach dużego zapylenia filtr powietrza powinien być sprawdzany nawet częściej. Jeżeli filtr jest uszkodzony, albo bardzo zabrudzone trzeba absolutnie go wymienić. Producenci oraz my nie polecamy czyszczenia filtru powietrza sprężonym powietrzem, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia lub trwałego zniszczenia filtru powietrza. Więc i tak dojdziemy do sytuacji kiedy trzeba będzie wymienić filtr powietrza.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii