Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Spawarka inwerterowa ARC 200

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Spawarka inwerterowa ARC 200

Spawarka inwerterowa ARC 200 to urządzenie wykorzystywane do spawania łukowego elektrodą otuloną. Jest to tzw. metoda MMA, która polega na wykorzystaniu elektrody otulonej, czyli metalowego rdzenia pokrytego w całości sprasowaną otuliną.

Spawanie łukowe elektrodą otuloną to proces polegający na stopieniu przez ciepło topliwej elektrody, wydobywającego się z łuku elektrycznego. W wyniku tego procesu zostaje trwale połączona elektroda otulona i materiał spawalniczy. Łuk elektryczny jarzy się między rdzeniem elektrody otulonej a spawanym materiałem. Spoinę pomiędzy elementami łączą składniki metaliczne otuliny elektrody oraz nadtopione brzegi materiału spawanego. Metal rodzimy w powstałej spoinie występuje od 10 do 40% w mieszance.

Spawarka inwerterowa ARC 200 wykorzystuje najnowsze dostępne technologie, czyli technologię inwerterową. Pozwala ona na osiągnięcie lepszych efektów w postaci wyższych parametrów spawania oraz lepszej jakości spoin. Spawarka tego rodzaju jest o wiele lepsza od starszych spawarek transformatorowych. Nowoczesna technologia pozwala na osiągnięcie prądu spawania 200A przy zasilaniu tylko 230V.

Waga tego urządzenia to tylko 8 kg, a jego gabaryty to wymiary 375x155x232 mm. A więc urządzenie jest lżejsze od innych na rynku oraz mniejsze. Dzięki temu możesz korzystać z urządzenia nie tylko stacjonarnie, ale również zabierać ze sobą spawarkę na naprawy w terenie. Urządzenie jest bezpiecznie i łatwe w użyciu. Posiada system automatycznej kontroli temperatury oraz dodatkowo wyposażony jest w wentylator chłodzący. Możesz być pewny, że przy współpracy z tym urządzeniem wszystkie środki bezpieczeństwa są zachowane.

Urządzenie może być wykorzystywane do spawania stali nierdzewnej, stali węglowej, miedzi oraz innych metali kolorowych. Spawarka inwerterowa ARC 200 posiada technologię ANTI STICK, która odpowiada za ograniczenie prądu zwarcia, a więc nie rozżarza elektrody w przypadku przyklejenia. Oprócz tego spawarka posiada płynną regulację prądu spawania. Masz dowolność w wyborze metody spawania MMA. Możesz regulować prąd spawania w zakresie od 30 do 200A. Jego moc obciążenia to tylko 40W, a napięcie biegu jałowego to 58V.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii