Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Foteliki samochodowe – bezpieczeństwo Twojego dziecka przede wszystkim

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Foteliki samochodowe – bezpieczeństwo Twojego dziecka przede wszystkim

W każdym przypadku bezpieczeństwo naszego dziecka powinno być dla nas najważniejsze. Polskie prawo nakazuje rodzicom używania fotelika samochodowego dla dziecka, dopóki te nie osiągnie określonego wzrostu. Niezależnie od tabeli kar, każdy rodzic kieruje się zdrowym rozsądkiem i wie, że wożenie nieodpowiednio zabezpieczonego dziecka, może skończyć się katastrofą, w tym nawet śmiercią.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że wybór fotelika samochodowego dla dziecka nie jest rzeczą prostą. Produkt ten powinien być w pełni dopasowany do wagi, wzrostu oraz wieku malucha.

Wyróżniamy pięć rodzajów fotelików samochodowych, zależnie od grup wagowych. Jednym z najpopularniejszych modeli są foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. Przeznaczone są one przede wszystkim dla niemowląt o wadze od zera do trzynastu kilogramów. Następnie są foteliki dla dzieci od jednego roku do czterech lat – od dziewięciu do osiemnastu kilogramów. Siedzenie podwyższające z oparciem przeznaczone jest dla dzieci o wadze od piętnastu do trzydziestu sześciu kilogramów.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto sprawdzić czy piszą o nim pozytywne opinie. Niektóre produkty mogą okazać się nietrwałe, niewygodne, a czasami nawet wręcz działać na szkodę dziecka. Przed każdym zakupem należy bezwzględnie przymierzyć fotelik w samochodzie. Jeżeli nie mamy takiej możliwości – np. zamawiamy przez Internet – powinniśmy uprawnić się, że jest możliwa wymiana produktu na inny model. Niektóre foteliki ciężko jest stabilnie i poprawnie zamocować w samochodzie. Pamiętajmy, że stabilne mocowanie bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo dziecka.

Nigdy nie należy ignorować instrukcji obsługi, zwłaszcza, że wiedza w niej zawarta może uratować życie naszego dziecka w czasie potencjalnego wypadku. Praktycznie do każdego modelu fotelika samochodowego dołączona jest specjalna instrukcja, w której opisany jest proces dokładnego montowania produktu w aucie. Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego modelu wpływa również na wygodę jazdy dziecka, a tym samym na jego dobre samopoczucie.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii