Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Podstawki pod laptopa – dbaj o swój sprzęt

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Podstawki pod laptopa – dbaj o swój sprzęt

Przegrzewanie się laptopa stanowi poważny problem każdego nowoczesnego sprzętu. Nasz komputer osobisty narażony jest na tego typu przykrości nie tylko w trakcie upalnych dni, ale również w czasie normalnej pracy.

Idealnym sposobem na obniżenie temperatury urządzenia jest zakup podkładki chłodzącej. Obecnie na rynku do wyboru mamy wiele modeli, oferujących nam nie tylko funkcje chłodzenia, ale również inne, ciekawe dodatki.

Warto wiedzieć, że podkładki chłodzące to nie jedyne podkładki pod laptopa dostępne na rynku. Wyróżniamy także stoliczki pod laptopa, podkładki pod laptopa i myszkę, a także podkładki z miejscem na picie. Wybierając odpowiedni model, trzeba mieć na uwadze, że źle dobrana podkładka może spowodować znaczny wzrost temperatury komputera.

Szukając podkładki chłodzącej powinniśmy kierować się przede wszystkim ilością oraz lokalizacją otworów wentylacyjnych laptopa. Niektóre komputery mogą w ogóle nie posiadać otworów wentylacyjnych. W takich przypadkach działanie podkładki może być znacznie utrudnione. Kupując odpowiedni model musimy mieć na uwadze, iż w wielu przypadkach podkładki, zwłaszcza chłodzące generują hałas. Mimo, że producenci deklarują, iż ich praca jest niemal niesłyszalna, powinniśmy podejść do tego z przymrużeniem oka.

Dużą rolę w kwestii wyboru odpowiedniej podkładki, spełniają kwestie estetyczne. Niektórzy z nas mają uprzedzenia bądź preferencje, co do konkretnej firmy bądź konkretnego modelu. Część podkładek pod laptopa posiada swojego rodzaju „bajery” nie tyle przydatne, co cieszące oko. Przykładem może być tutaj LEDowe podświetlenie wentylatorów.

Kupując podkładkę patrzy przede wszystkim na jej wymiary – powinna być ona nieco większa od laptopa, materiał, z którego została wykonana podkładka – warto zdecydować się na te, których powierzchnia została wykonana z metalu, konstrukcję – siatki oraz grille, a także rozmiar i rozmieszczenie wentylatorów oraz powierzchnie chłodzenia. Wszystko zależy od naszych preferencji. Dostępne są również podkładki w różnych kolorach.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii