Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Maszynki do golenia – typ foliowy czy rotacyjny?

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Maszynki do golenia – typ foliowy czy rotacyjny?

Nie każdy mężczyzna preferuje wielogodzinną pielęgnację twarzy. Większość z nas nie ma czasu zjeść śniadania z rana, a co dopiero stać przed lustrem i dokładnie golić każdy włos.

W takim przypadku warto postawić na nowoczesne oraz niezwykle funkcjonalne rozwiązanie – maszynkę do golenia. Elektryczne maszynki do golenia oszczędza nam sporo czasu i sprawią, że nasza twarz będzie całkowicie gładka. Oczywiście nie możemy ujmować tutaj maszynkom jednorazowym, do golenia ręcznego, które są równie dobre, aczkolwiek wymagają większego nakładu czasowego, a także większej precyzji (można się łatwo zaciąć).

Mało, kto wie, iż wyróżniamy golarki elektryczne typu foliowego oraz typu rotacyjnego. Urządzenia typu foliowego posiadają ostrza poruszające się w jednym wymiarze (prawo – lewo). Nad ostrzami znajduje się cieniutka siatka. Ilość głowic takiej maszynki zależna jest od producenta, najczęściej są jednak trzy. Urządzenia te idealnie sprawdzą się w przypadku golenia włosów krótkich i średnich. Golarki typu rotacyjnego charakteryzują się ostrzami (najczęściej trzema), które kręcą się podobnie jak w kosiarce – rotacyjnie. Urządzenie te działa znacznie wolniej aniżeli golarka typu foliowego. Powyższe urządzenie przeznaczone jest do średniego oraz długiego zarostu.

Obydwa rodzaje golarek posiadają swoje wady i zalety. Urządzenia z folią tnącą są stosunkowo niedrogie, wyjątkowo efektywne oraz dokładne. W trakcie płynnego golenia, praktycznie niemożliwe jest, by się zaciąć. Golarki głowicowe są natomiast dużo bardziej dokładne, aczkolwiek nieco droższe. Wybór odpowiedniego modelu zależy przede wszystkim od naszych oczekiwań. W przypadku twardego, trudnego w goleniu zarostu. Idealnie sprawdzą się golarki głowicowe bądź golarki z potrójnym systemem foli tnących.

Wielu z nas stawia na komfort użytkowania. Niezależnie od tego, jaki model wybierzemy, należy pamiętać, że dokładność golenia zależna jest od nas samych, nie tylko od sprzętu. Wybierając odpowiednią maszynkę zwróćmy uwagę na jej formę ładowania, jakość wykonania, kształt, czas ładowania i pracy, a także dodatkowe parametry jak wodoszczelność, trymer, uchwyt antypoślizgowy etc.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii