Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Czy zakup rejestratora samochodowego ma sens

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Czy zakup rejestratora samochodowego ma sens

Rejestrator samochodowy, potocznie nazywany kamerą samochodową zyskuje coraz większa popularność wśród kierowców samochodów poruszających się po polskich drogach.

W sieci można znaleźć wiele materiałów filmowych rejestrujących przebieg wypadku albo niedozwolone zachowania kierowców na drodze. Dla osoby, która nie doznała przykrych skutków dochodzenia swoich praw w wyniku zaistnienia zdarzenia drogowego zakup kamerki może okazać się niepotrzebny. Tymczasem kierowcy, którzy nie spowodowali wypadku, a nie byli w stanie udowodnić brak swojego sprawstwa podczas kolizji w nowince technologicznej, jaką jest kamera samochodowa widzą swojego potencjalnego świadka.

Wzrost popularności kamer samochodowych wynika z faktu posiadania istotnego dowodu w sprawie wypadku czy stłuczki. Kamera samochodowa wyklucza rozbieżne okoliczności zajścia zdarzenia drogowego, a w wielu przypadkach pozwala jednoznacznie wskazać sprawcę wypadku. Rejestrator samochodowy to dowód w sprawie, który pozwala na szybsze uzyskanie należnego odszkodowania, a także umożliwia uniknąć wielu stresujących sytuacji, np. związanych z dochodzeniem swoich praw przed sądem.

To od potrzeb klienta zależy koszt zakupu kamery samochodowej. Koszty wahają się pomiędzy kilkanaście złotych, a kilka tysięcy złotych. Różnica ta wynika z innych parametrów technicznych sprzętu nagrywającego. Większe kamery samochodowe to zazwyczaj tańsze, a zarazem nagrywające w niższej jakości niż ich droższe odpowiedniki. Rejestratory, których koszt zakupu przekracza 400-500 złotych są często wyposażane w dodatkowe funkcje, takie jak nagrywanie nocne.

Poza tym w przypadku zakupu kamery samochodowej niezwykle ważny jest kąt nagrywania, czyli obszar, który "widzi" kamera. Najtańsze kamery pozwalają na nagrywanie węższej przestrzeni niż droższe urządzenia, które oprócz drogi często zapisują obraz z chodnika lub pobocza. Nawet najtańszy typ rejestratora, mimo że dokładnie nie odczyta numerów rejestracyjnych sprawcy wypadku to jednak zarejestruje fakt zajścia kolizji. Toteż zainwestowanie pieniędzy w mały sprzęt nagrywający może w trakcie wypadku być jedynym wiarygodnym źródłem w sprawie o odszkodowanie. Nie dziwi, więc fakt powszechnienia stosowania rejestratorów na przednich szybach pojazdów.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii