Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Radia samochodowe - funkcje

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Radia samochodowe - funkcje

Każdy, kto kocha muzykę nie wyobraża sobie podróży bez dźwięków swojego ulubionego zespołu muzycznego. Jadąc, jako pasażer możemy pozwolić sobie na założenie słuchawek dousznych i nie skupianie uwagi na drodze czy otoczeniu. Tymczasem kierowca musi skoncentrowany na drodze, toteż może słuchać muzyki dzięki wbudowanemu radio samochodowemu.

Nie może założyć słuchawek, ponieważ musi nie tylko widzieć, co dzieje się na drodze, a także słyszeć, np. nadjeżdżającą karetkę pogotowia. Za pośrednictwem radia pasażerowie mogą także słuchać wiadomości czy audycji radiowych podczas jazdy. Powszechnie stosuje się radia z czytnikiem płyt CD, radia do odtwarzania kaset odeszły do lamusa, choć niektórzy słuchacze doceniają jego walory.

Radia na kasety można kupić, np. na aukcjach rzeczy używanych. Nowoczesne radia mają obecnie wiele dodatkowych funkcji, jak na przykład odtwarzanie płyt DVD czy odtwarzanie plików zawartych na karcie pamięci lub pendrive’ie. Nowe radia posiadają także wielokolorowe i o nowoczesnym wyglądzie panele zewnętrzne. Naciśniecie jednego z przycisków umożliwia automatyczne szukanie kanałów radiowych będących w otoczeniu, a następnie ich zapisanie w pamięci radia. Odbiorniki z wbudowanym systemem RDS posiadają funkcję wyświetlania informacji, jakiej stacji radiowej słuchasz, jaki jest numer telefonu do redakcji oraz jakiego wykonawcy i jakiej piosenki w danym momencie słuchasz.

Radia z wbudowanym tunerem DVB-T, który służy do oglądania telewizji umożliwiają dostęp do telewizji satelitarnej, pod warunkiem, że odbiornik nie znajduje się w zbyt dalekiej odległości. Toteż, jeśli posiadacz radio z tunerem DVB-T to w chwili postoju czy przerwy w trasie możesz na nim bezpośrednio obejrzeć serial czy jakiś dobry film. Nie potrzebujesz już wielu urządzeń, gdy wybierasz się w podróż, nowoczesne radia samochodowe, zostają wyposażane w coraz to nowsze technologie dostępne na rynku. Port USB, który jest dostępny w radiach samochodowych umożliwia "podpięcie" przenośnej pamięci czy mp3, a także cieszenie się posiadanymi tam plikami.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii