Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Aparaty cyfrowe – który wybrać?

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Aparaty cyfrowe – który wybrać?

Wielu z nas zastanawia się jak wybrać aparat cyfrowy. W większości przypadków zależy nam na aparacie kompaktowym, mieszczącym się do kieszeni spodni, kurki czy też do damskiej torebki.

Warto jednak mieć na uwadze, że na półkach sklepowych znajduje się wiele różnych typów aparatów, począwszy od tych prostych, poprzez zaawansowane kompakty, skończywszy na lustrzankach.

Kieszonkowe kompakty są o tyle dobre, że możemy je zawsze mieć pod ręką, a ich obsługa nie sprawi trudności zarówno dziecku jak i osobie w podeszłym wieku. Podstawowe funkcje tych modeli sprawdzą się przypadku rodzinnych spotkań czy imprez w gronie przyjaciół.

Nieco większe od prostych cyfrówek są zaawansowane kompakty. Aparaty te mają więcej funkcji, oferują pełną możliwość kontroli oraz wyższa jakość robionych fotografii. Tego typu aparaty przeznaczone są dla osób, które interesują się sztuką robienia zdjęć, mają na celu osiągnąć kontrolowany efekt, a jednocześnie nie mają przeciwskazań, co do wbudowanego w aparat obiektywu.

Aparaty kompaktowe z wymienną optyką to kategoria cyfrówek, która ostatnimi laty rozwija się wyjątkowo szybko. Urządzenia te oferują nam bardzo wysoką jakość obrazu – praktycznie taką samą jak w przypadku lustrzanek – aczkolwiek nie posiadają lustra i optycznego wizjera. Ich plusem jest poręczność oraz wymienność obiektywu.

Najbardziej zaawansowaną kategorią aparatów są lustrzanki. Obecnie na rynku znajdziemy cyfrowe modele amatorskie i dla profesjonalistów. Lustrzanki przeznaczone są dla osób, które wiedzą, co nieco o fotografii. Zdjęcia wykonane aparatem tego typu cechują się największą jakością. Lustrzanka sprawdza się w trudnych warunkach, tam gdzie występuje niedostateczne oświetlenie. Niestety aparaty te posiadają swoje wady. Dla wielu z nas przeszkodę będą stanowiły spore gabaryt urządzenia i jego znaczna masa.

Szukając odpowiedniego aparatu cyfrowego, zawsze trzeba mieć na uwadze jego przeznaczenie. Jeżeli wiemy, że nasze urządzenie będzie użytkowane przez więcej niż jedną osobę, warto postawić na coś nieskomplikowanego.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii
RANKING - 1 miejsce
Sony Alpha A7 II
Sony Alpha A7 II
3595zł
RANKING - 2 miejsce
Canon EOS R6 Mark II
Canon EOS R6 Mark II
10380zł
RANKING - 3 miejsce
Canon EOS RP
Canon EOS RP
3470zł