Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Konsole do gier - ósma generacja podbiła rynek

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Konsole do gier - ósma generacja podbiła rynek

Rynek konsol do gier dawno nie był tak rozbudowany jak obecnie. Aktualnie dostępna jest ósma generacja konsol, umożliwiająca grę w największe bestsellery. Każdy model posiada inne atuty, gry dedykowane, dodatki, urządzenia zewnętrzne. To od nas zależy, którą wybierzemy.

Obecnie każda konsola na rynku posiada własny, dedykowane gamepad od twórców. Dodatkowo możemy dokupić arcade stick – idealny do różnego rodzaju bijatyk (np. Tekken), gitarę oraz inne instrumenty) np. Guitar Hero), pistolety do FPS, kierownicę oraz pedały do wyścigówek, a także maty, pokrętła sterujące, mikrofony, a także kontrolery ruchu (EyeToy, Kinect, Wii Remote, PS Move).

Od 2012 roku na rynku znajduje się ósma generacja konsol. Zaliczamy do nich popularne PlayStation 4, Xbox One, PlayStation Vita, Nintendo 3DS, Ouya oraz Wii U. Oczywiście gry pozostałych generacji również są dostępne w sklepie (Sony PlayStation 3, Xbox 360, PSP, Nintendo DS., DS. Lite, DSi etc.) Obecnie prym na rynku wiodą PS4, Xbox One oraz Nintendo 3DS. PlayStation 4 to już czwarta konsola do gier wideo z rodziny PlayStation wydana przez Sony. Urządzenie te służy przede wszystkim do gier, aczkolwiek posiada również wyświetlanie filmów i zdjęć, w tym również w technologii 3D. Xbox One jest swojego rodzaju połączeniem wszystkich medialnych urządzeń w jedno. Obecnie dzięki zaawansowanej technologii stanowi konkurencję dla Apple TV oraz Google TV.

Do ósmej generacji konsol przenośnych zaliczamy PlayStation Vita Sony. Mimo, że konsola ta wyszła przeszło trzy lata temu, nadal PlayStation Portable przewyższa ją ilością sprzedaży prawie 35-krotnie.

Popularne PSVita ma poważną konkurencję w konsoli stworzonej przez Nintendo – Nintendo 3DS. tak samo jak w przypadku Sony, 3DS z ósmej generacji cechuje się dużo mniejszą ilością sprzedaży niż DS. i DS. Lite z siódmej generacji.

Obecnie rynek konsol i dodatków z nimi związanych ciągle się powiększa. Krążą plotki, iż już niedługo będziemy świadkami wejścia na rynek dziewiątej generacji – znacznie unowocześnionej i wysoce zaawansowanej pod względem technologicznym.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii