Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki

Jeżeli uważasz, że wybór wyciskarki do soków to łatwa sprawa, to bardzo się mylisz. Oczywistym jest, że każda wyciskarka została stworzona tego samego – wyciskania soku. Jednakże, nie przy każdej wyciskarce uzyskasz ten sam efekt.

Większość wyciskarek potrafi pozyskać sok z warzyw i owoców takich jak jabłka, pomarańcze, czy buraki. Jednakże nie wszystkie mają odpowiednie akcesoria do wyciskania soku z warzyw liściowych czy ziół. Również nie każde urządzenie daje sobie radę z wyciśnięciem soku z tych najmniejszych owoców. Musisz się zastanowić z jakich warzyw, owoców czy ziół będziesz chciał pozyskać sok. Wtedy dopiero przejrzyj oferty i dobierz odpowiednią wyciskarkę dla siebie.

Nie lubisz czekać i chcesz, żeby sok był jak najszybciej gotowy ? Na rynku znajdują się różnego rodzaju produkty wyciskające sok. Jednakże nie zawsze szybkość idzie w parze z jakością. Im dłużej wyciskamy sok tym więcej składników odżywczych oraz witamin będziemy w nim mieć. Szybkie wyciskarki niedokładnie pozyskują surowiec. Często też usuwają miąższ ze środka owocu lub warzywa, a to właśnie tam znajduje się najwięcej zdrowych substancji. Wykorzystany już miąższ wyciskarka usuwa z urządzenia przez osobny wypust do podstawionego pojemnika na odpady. Sprawia to, że masz mniej do czyszczenia. Miąższ nie osadza się na żadnych sitkach, ani w trudno dostępnych miejscach.

Niestety niezależnie od modelu wyciskarki po każdym użyciu należy wyciskarkę porządnie umyć. Wyciskarki dwuślimakowe są bardziej efektywne w pozyskiwaniu soku, ale trudne do umycia, ze względu na wielość akcesoriów. Wyciskarki jednoślimakowe zaś pozyskają mniej surowca, ale ze względu na małą ilość elementów są łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Dobrej jakości wyciskarki nie należą do tanich sprzętów AGD. Tanie wyciskarki szybko ulegają zniszczeniu, co prowadzi do zakupu kolejnej wyciskarki. Już lepiej zainwestować pieniądze i od razu zakupić lepszy sprzęt. Jeżeli zależy ci na utrzymaniu diety, powinieneś rozważyć zakup droższej wyciskarki, zrobionej z lepszych materiałów i nowocześniejszej technologii, co za tym idzie, lepszym sposobem na otrzymanie pełnowartościowego soku.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii
RANKING - 1 miejsce
Kuvings REVO830
Kuvings REVO830
2750zł
RANKING - 2 miejsce
Kuvings EVO820
Kuvings EVO820
2290zł
RANKING - 3 miejsce
Oscar DA-1000
Oscar DA-1000
1249zł