Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Jak właściwie wybrać termometr spełniający Państwa potrzeby

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Jak właściwie wybrać termometr spełniający Państwa potrzeby

Używane powszechnie w XX wieku tradycyjne termometry rtęciowe zostały wycofane ze sprzedaży, ze względu na szkodliwy wpływ na zdrowie.

Zatrucie rtęcią wpływa negatywnie na funkcjonowanie organizmu, ponieważ rtęć ma właściwości toksycznie. Zgodnie z dyrektywą unijną z 2007 roku używanie termometrów rtęciowych jest niedozwolone. W wyniku wycofania ze sprzedaży tanich termometrów rtęciowych rynek wypełniły termometry elektroniczne. Jest to szeroka gama produktów, które w różnoraki sposób mierzą temperaturę ciała człowieka.

Temperaturę ciała można mierzyć, np. poprzez pomiar temperatury w uchu czy pod pachą. Jednakże coraz większą popularnością cieszą się, popularniejsze obecnie w placówkach medycznych termometry bezdotykowe. Koszt potocznie nazywanego w szpitalach pistoletu jest nieco wyższy (od 150 złotych) niż aparatów elektronicznych, których cena waha się od 15-100 złotych. Ponadto występują termometry piaskowe, których dokładność jest nieco mniejsza niż termometrów elektronicznych. W wyniku wycofania szklanych termometrów rtęciowych producenci zdecydowali się szklana obudowę wypełnić inną substancją niż rtęć, np. alkoholem.

Tylko od komfortu użytkowania zależy, jaki rodzaj termometru powinni Państwo zakupić do własnego użytku. Inaczej rzecz wygląda, gdy należy zmierzyć temperaturę ciała dziecka. Na rynku jest wiele dostępnych termometrów, które są przeznaczone stricte dla dzieci. W aptekach, a nawet za pośrednictwem internet można dokonać zakupu urządzenia spełniającego Państwa potrzeby. Wśród termometrów przeznaczonych dla dzieci można wyróżnić: z powodzeniem stosowany bezdotykowy termometr elektroniczny, który bada temperaturę ciała z odległości kilku centymetrów. Jest to niezwykle wygodne dla rodziców małych pociech, gdyż zmierzenie temperatury ciała nie wymaga wtedy zbyt wiele wysiłku. Co ważne, tego typu urządzenie można wykorzystywać dodatkowo, jako termometr do pomiaru temperatury powietrza, pokarmu czy wody. Ponadto można znaleźć na rynku smoczek i gryzak z termometrem, co stanowi innowacyjne podejście do problemu gorączki u dzieci.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii