Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Jak wybrać odpowiednią sokowirówkę

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Jak wybrać odpowiednią sokowirówkę

Od kilku lat soki ze świeżych owoców i warzyw stają się popularniejsze wśród osób kierujących się zasadami zdrowego odżywiania się. Najczęściej soki ze świeżych owoców możemy nabyć w restauracjach, kawiarniach, czy sklepach. Jednakże wykonanie tego napoju nie jest wcale trudne, wystarczy odpowiedni sprzęt. Sokowirówka pomoże ci przyrządzić pyszny i zdrowy sok ze świeżych owoców i warzyw.

Sokowirówka jest najprostszym urządzeniem dostępnym na rynku. Posiada specjalnie opracowane wirujące sito z ostrzami, dzięki któremu możemy wycisnąć świeży sok. Wyciśnięty sok spływa przez otwór do specjalnego pojemnika z którego możemy przelać do szklanki. Najkorzystniejszą zaletą sokowirówki jest to iż umożliwia ona wyciśnięcie dużej ilości soku w bardzo krótkim czasie. Ceny sokowirówek nie należą do wygórowanych. Dobry sprzęt możesz zakupić już za małe pieniądze. Jest to również świetna alternatywa dla osób posiadających małe dzieci, ponieważ dzięki dwóm sitom sok jest klarowny i większość miąższu zostaje właśnie na sitach. Jest to świetna opcja dla osób które nie lubią miąższu w swoich napojach.

Kupując sokowirówkę zwróć uwagę na parę istotnych elementów. Jednym z nich jest sitko, które może być plastikowe lub ze stali nierdzewnej. Pierwszy rodzaj jest niewielkiego rodzaju – przez co jego efektywność jest mniejsza. Możesz wycisnąć mniej soku oraz czasami wymagane jest czyszczenie sitka w trakcie wyciskania soku. Plastikowe sitka znajdziesz w tańszych modelach. Sitka ze stali nierdzewnej są o wiele lepszym wyborem dla twojej przyszłej sokowirówki. Sitka ze stali nierdzewnej mają wysokiej klasy wytrzymałość. Ściany siatki wykonane są z mikrosiatki – zapewni to lepszą efektywność oraz maksymalną ilość soku. Wielkość urządzenia również jest ważna. Pojemność urządzeń waha się pomiędzy 1 do 3,5 l. Im pojemnik urządzenia jest większy tym wymaga rzadszego opróżniania.

Niestety sokowirówki są urządzeniami generującymi dużo hałasu, dlatego trzeba pamiętać, że im wyższą moc sokowirówki zapragniemy mieć tym większy hałas wytworzy sokowirówka.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii