Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Nawilżacze powietrza - rodzaje

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Nawilżacze powietrza - rodzaje

Zapewne wielu z nas zadaje sobie pytanie, po co komu nawilżacze powietrza? Otóż warto wyjaśnić, że zakup nawilżacza powietrza to nie wymysł, to sprzęt potrzebny określonym osobom do prawidłowego funkcjonowania.

Nawilżacze stanowią produkt przeznaczony dla osób, które przebywają w suchych pomieszczeniach. Zbyt ciepłe powietrze, które powstaję, np. zimą może przesuszać powietrze, co sprawia, że długotrwałe przebywanie w takich pomieszczeniach może skutkować problemy z oddychaniem, szczególnie wśród osób chorych, np. na astmę oskrzelową. Co więcej, negatywnym skutkiem przesuszenia powietrza jest suchość włosów czy problemy ze skórą.

Wyróżniamy nawilżacze tradycyjne, parowe, ultradźwiękowe i ewaporacyjne. Tradycyjne nawilżacze powietrza to nastraszy rodzaj tego urządzenia. Są to nieskomplikowane pojemniki, które są wypełnione wodą. Umieszcza się je na kaloryferze, który w wyniku nagrzania podgrzewa wodę, a zatem delikatnie nawilża powietrze. Są to już przestarzałe sposoby radzenia sobie z problemem suchości powietrza w danym pomieszczeniu. Poza tym są mało wydajne.

Bardziej zaawansowana formą nawilżania powietrza są nawilżacze parowe. Są to urządzenia, które podobnie jak tradycyjne wypełnia się wodą. Z tą różnicą, że ich działanie jest oparte na podłączeniu do prądu. Ciepła para wodna, która wydostaje się z wnętrza urządzenia stanowi o nawilżeniu pomieszczenia. Nawilżacze parowe eliminują bakterie w pokoju, podnosząc nieznacznie przy tym temperaturę, a więc ułatwiając inhalacje, również najmłodszym.

Na podobnej zasadzie działania oparte są nawilżacze ultradźwiękowe. Z ta różnicą, że istnieje w nich możliwość regulacji w kwestii czy chcemy, aby na zewnątrz wydostawało się ciepłe lub zimne powietrze albo oba na raz. Nawilżacze ultradźwiękowe są ciche dla człowieka, jednakże zwierzęta domowe mogą wyczuwać dźwięk urządzenia, jako drażniący. Obecnie są one niezwykle popularne wśród konkurencyjnych rodzajów nawilżaczy.

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza jest wyposażony w wewnętrzny wentylator, który uwalnia zimną mgiełkę, a także może służyć do aromaterapii. Do wnętrza nawilżacza można wlać zarówno wodę jak i różnego rodzaju olejki eteryczne, które dzięki właściwościom urządzenia umożliwiają wydostanie się przyjemnego, rześkiego powietrza o miłych walorach.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii