Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Rodzaje wykrywaczy metali

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Rodzaje wykrywaczy metali

Wykrywacz dudnieniowy - jest to wykrywacz zbudowany z dwóch generatorów. Jeden generator jest wzorcem częstotliwości, a drugi jest sprzężony z cewką sondy, która w momencie wyczucia bliskości z metalem zmienia częstotliwość.

Sygnały obu generatorów są ze sobą mieszane, że w stanie neutralnym wynikiem tego związku jest sygnał o stałej częstotliwości akustycznej. Równowaga pomiędzy generatorami zostaje zburzona w momencie natknięcia się na metal. Wtedy częstotliwość zmienia się, a urządzenie wydaje sygnał, który brzmi jak gwizd o zmiennym tonie w trakcie pracy wykrywacza. Niestety ten rodzaj wykrywacza jest już na rynku od długiego czasu, co sprawia, że jego wygląd jest przestarzały. Urządzenie przez zetknięcie z każdym rodzajem metalu powoduje nieustanny gwizd, który przy dłuższym czasie jest niezwykle uciążliwy. Wykrywacz jest niestabilny termicznie. Posiada niewielki zasięg i jest wyjątkowo wrażliwy na wpływ gruntu. Nie ma możliwości sprawdzenia na jaki rodzaj metalu trafiliśmy.

Wykrywacz impulsowy - To urządzenie posiada sondę z jedną cewką, która zasilana jest krótkim impulsem prądowym o wielkiej energii. Zetknięcie się prądu z cewką wytwarza silne pole magnetyczne o dużym zasięgu. Układ zamontowany w środku urządzenia rejestruje zmiany prędkości i sposobu zaniku wytworzonego pola magnetycznego. W zależności od tego czy w pobliżu wykrywacza znajduje się jakiś metalowy przedmiot czy nie zanika pole magnetyczne. Urządzenie to jest bardzo dobre do wykrywania przedmiotów żelaznych. Ma największy zasięg ze wszystkich znanych urządzeń. Co ważne nie jest wrażliwy na silnie zmineralizowany grunt. Jednakże pobiera dużo prądy, a praca z nim wymaga powolnego systematycznego sprawdzania.

Wykrywacz ze zbalansowaną cewką odbiorczą - Wykrywacz posiada sondę, która zbudowana jest z dwóch obwodów. Jeden z nich to obwód nadawczy, który jest zasilany stabilnym i ciągłym sygnałem sinusoidalnym. Wytwarza on zmienne pole magnetyczne i otacza nim przestrzeń wokół wykrywacza. Drugi obwód to cewka odbiorcza. W stanie neutralnym cewka ta odbiera minimalny sygnał. W momencie zetknięcia z metalowym przedmiotem stan neutralny ulega zakłóceniu, a urządzenie wytwarza dźwięk sygnalizujący zmianę w zasięgu pola magnetycznego. Jest to najlepszy rodzaj wykrywacza dostępny na rynku.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii