Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Jak wybrać pulsometr

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Jak wybrać pulsometr

Czy lubisz aktywnie spędzać czas? Czy uprawiasz jogging? A może chodzisz na długich dystansach czy jeździsz na rowerze? Bez względu na rodzaj aktywności fizycznej, którą Państwo uprawiają konieczne jest przy tym właściwe dbanie o stan zdrowia.

W mediach popularyzuje się różne formy uprawiania sportu, bycie fit oznacza bycie na czasie. Tymczasem nie mówi się o ewentualnych zagrożeniach, które może spowodować przeforsowanie organizmu. Nie wszyscy zresztą powinni uprawiać sport. Jest wiele chorób, które uniemożliwiają prowadzenie aktywnego trybu życia. Są nimi, np. choroby związane z problemami ciśnienia krwi. Jednakże stwierdzenie takich chorób nie musi to oznaczać całkowitej rezygnacji, np. z biegania. Jeśli chory zna swoją sytuacje zdrowotną, jest w stałym kontakcie ze specjalistą, a także dba o swoje zdrowie to zazwyczaj może uprawiać sport, choć nie powinien się za nadto przemęczać.

Urządzeniem, które pozwala kontrolować parametry ciśnienia krwi, zwłaszcza w trakcie wysiłku jest pulsometr. Dzięki niewielkiemu urządzeniu zawieszonemu na ręku mogą Państwo cieszyć się nie tylko stałą kontrolą swojego pulsu, ale wiele pulsometrów posiada szereg dodatkowych funkcji. Najbardziej powszechną jest pomiar spalonych kilokalorii w trakcie wysiłku. Dzięki temu mają Państwo możliwość kontrolowania nadmiaru kalorii, który jest uwalniany podczas wysiłku fizycznego.

Na rynku występuje znaczna różnorodność tego rodzaju urządzeń, które stały się nie tylko przydatne, ale też modne podczas biegania. Pulsometr może a pierwszy rzut oka przypominać zwykły zegarek, przy czym w pulsometrze funkcja ta często występuje, jako dodatek. Średniej jakości pulsometr jest zazwyczaj wyposażony w wiele interesujących funkcji, np. możliwość ustalenia stery docelowej, tzn. ilości uderzeń na minutę, poza tym alarm dźwiękowy często informuje o przekroczeniu ww. strefy docelowej.

Pulsometr być także wodoodporny, co umożliwia kontrolę tętna podczas ćwiczeń wykonywanych w wodzie. Można, zatem dokonać zakupu pulsometru za cenę kilkunastu złotych jak również kilku tysięcy złotych. To od klienta zależy wybór marki czy funkcji, które oferują poszczególni producenci.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii