Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Na co zwrócić uwagę przy wyborze nawigacji samochodowej

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nawigacji samochodowej

Coraz więcej kierowców planuje zakup nawigacji samochodowej. Jest to ułatwienie przy dłuższych wycieczkach lub znalezieniu mało znanej uliczki w ogromnym mieście. Niestety na rynku istnieje wiele producentów prześcigających się w możliwościach sprzętu nawigacyjnego.

Nawigacje samochodowe mogą być różnego rodzaju np. specjalistyczne, wodne, samochodowe, czy uniwersalne. Uniwersalne urządzenia skupiają w sobie różnorodność aplikacji, co niestety nie poprawia jakości urządzenia, a wręcz przeciwnie powoduje, że sprzęt zacina się, a nawet wymaga resetowania. Dlatego też skupimy się na nawigacjach stricte samochodowych.

Nawigacja jest to produkt, który ma za zadanie doprowadzić nas do celu. Przed zakupem należy zastanowić się czy jeździmy wyłącznie po Polsce, czy wybieramy się na częste wyjazdy za granicę? Dobrze na początek zakupić sprzęt tylko z mapą Polski. Coraz więcej producentów proponuje dokupienie innych map w zależności od potrzeb. Dlatego też warto zakupić sprzęt z gniazdem kart (SD lub microSD) , tak żeby w razie aktualizacji oraz doinstalowania kolejnych map nie napotkać na przeszkodę w postaci braku miejsca na karcie pamięci. Dopiero w momencie wyjazdu do innego kraju można dokupić odpowiednią mapę. Urządzenia z zainstalowaną mapą Polski oraz wieloma krajami Europy może nas skutecznie zniechęcić do zakupu z powodu zbyt wysokiej ceny. Przy wyborze urządzenia skupcie się na wyglądzie interfejsu. Dobierzcie taki aby był czytelny oraz w odpowiedniej kolorystyce. Ważne w interfejsie jest przełączenie obrazu z 2D na 3D i odwrotnie. Sprawdź również w jakie opcje obliczania jest wyposażony wybrany przez ciebie model, np. trasa krótka, szybka, off-road. Przydatną funkcją może okazać się pobieranie komunikatów o ruchu drogowym.

Nie tylko aplikacje i opcje w nawigacji są ważne. Przekątna wyświetlacza może osiągać rozmiary od 3,5” do 7”. Panele posiadają dołączony rysik, jednak w większości przypadków można używać paznokcia zamiast rysika. Nawigacje posiadają wbudowany akumulator i zasilanie 12V. Wybór nawigacji może przerażać z powodu ilości sprzętów istniejących na rynku, ale kierując się naszymi radami bez problemu odnajdziesz sprzęt odpowiedni dla ciebie.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii