Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Keyboard – co to jest oraz czy jest lepszy od pianina

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Keyboard – co to jest oraz czy jest lepszy od pianina

Keyboard jest to elektroniczny instrument klawiszowy dzięki któremu możesz zagrać ulubione utwory. Keyboard pozwala ci na granie w różnych stylach. Przy graniu możesz wspomóc się modułem automatycznego akompaniamentu, dzięki któremu możesz zagrać cały utwór wspomagając się dźwiękami innych instrumentów czy to strunowych czy klawiszowych.

Możesz również odtworzyć utwór, a następnie grać przy jego akompaniamencie. Gwarantuje ci to niesamowite przeżycia i zachwyt publiki. Możesz dobrać różne brzmienia oraz barwy dźwięków. Jest to możliwe dzięki generatorowi dźwięków, w który jest wyposażony każdy keyboard dostępny na rynku. Keyboard pozwoli ci zapisać ustawienia stylu, który preferujesz oraz barwy dźwięku.

Niektóre keyboardy oferują zapis całych utworów w specjalnym module pamięci. Najważniejszym elementem w keyboardzie jest klawiatura, która jest ułożona w identycznym układzie do fortepian, lecz jest znacznie krótsza, gdyż posiada tylko 61 klawiszy. Nie powinno to nikogo zrażać, gdyż keyboard jest o wiele wygodniejszy w obsłudze niż fortepian. Jest lżejszy, możesz go przenosić bez problemu, czego nie można zrobić z fortepianem. W keyboardzie występują klawisze dynamiczne, ważone, które sprawiają, że gra jest identyczna jak na pianinie. Może to oszukać publikę podczas koncertu, ale poręczność tego urządzenia oraz wiele przydatnych funkcji wynagrodzi wszelkie niedogodności.

Każdy keyboard jest wyposażony w pedał, który jest podłączany do instrumentu. Pozwala on na płynną regulację podczas grania. Jest to wyjątkowo przemyślany sposób na zachowanie płynności podczas występu czy próby, nie trzeba się odrywać od klawiszy i szukać odpowiedniego przycisku. Dźwięk jaki jest wydawany z keyboardu pochodzi z głośników, które są wbudowane w instrumencie lub można podłączyć te głośniki zewnętrznie.

Wszystkie te zalety są powodem dla których pianina oraz fortepiany coraz rzadziej widujemy podczas występów. Również w trakcie nauki o wiele wygodniej jest uczyć się na keyboardzie, a nie na ciężkim nieustawnym fortepianie, który zajmuje połowę pokoju i na który z wielką szczególnością należy uważać. Keyboardy coraz częściej używane są w muzyce rozrywkowej oraz tanecznej. A wszystko to dzięki jego mniejszej wagi od standardowego pianina czy fortepianu.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii
RANKING - 1 miejsce
Keyboard
Keyboard
98,8zł