Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Zalety i wady płyt indukcyjnych

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Zalety i wady płyt indukcyjnych

Płyty indukcyjne to sprzęt gospodarstwa domowego, który powoli zastępuje tradycyjne kuchenki gazowe czy ceramiczne w naszych kuchniach.

Jest to niezwykle ciekawe rozwiązanie, gdyż jego działanie jest oparte na wytwarzaniu zmiennego pola elektromagnetycznego przez płytę, która przyciąga naczynie ze stali ferromagnetycznej. Wytworzone w ten sposób pole powoduje podgrzewanie tylko wnętrza garnka lub patelni, pozostawiając pozostałą część płyty chłodną.

Wyklucza to możliwość poparzenia się, a także przypalania resztek podczas gotowania. Gwarantuje to utrzymanie czystości płyty. Płyty indukcyjne to niezwykle inteligentne rozwiązanie, bo po ściągnięciu naczynia z płyty rozpoznają, że nie ma na niej naczynia, co powoduje automatyczne wyłączenie się kuchenki po kilku chwilach.

Płyty indukcyjne to oszczędne rozwiązanie w naszym domu, jednakże musimy zdawać sobie sprawę, że zakup takiej płyty to średnio koszt 1500-2000 złotych. Dodatkowo, aby cieszyć się trwałością naszej płyty powinniśmy dokonać zakupy garczków ze stali ferromagnetycznej, których koszt za komplet wynosi kilkaset złotych. Naczynia indukcyjne są obecne bardzo popularne w naszych sklepach.

Kolejnym plusem używania płyt indukcyjnych jest ich bardzo szybkie nagrzewanie się do ustawionej temperatury. Oznacza to, że gotowanie będzie szybsze niż na kuchenkach gazowych. Płyty indukcyjne, zatem pozwalają zaoszczędzić nam czas, który musielibyśmy poświęcić na gotowanie. Producenci płyt indukcyjnych chwalą się, że czas gotowania na płycie indukcyjnej jest krótszy o około 30%, w porównaniu do kuchenek gazowych.

Są to urządzenia sterowane dotykiem, a nowocześniejsze ich wersje mają podświetlany panel sterujący. Niektóre zostały wyposażone w specjalne funkcję, uniemożliwiające uruchomienie kuchenki przez dzieci. Co potwierdza bezpieczeństwo użytkowania płyt indukcyjnych.

Funkcja PowerBoost, którą posiada większość kuchenek firmy Siemens. Zwiększają moc grzania o około 50%.

Nie zaleca się użytkowania płyt indukcyjnych osobom posiadającym rozrusznik serca, ze względu an wytwarzane pole elektromagnetyczne.

Niewątpliwą wadą używania płyt indukcyjnych jest możliwość rozmagnesowania kart kredytowych, jeżeli umieścimy je zbyt blisko kuchenki.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii