Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Jak wybrać odpowiedni rodzaj tuszu do rzęs

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Jak wybrać odpowiedni rodzaj tuszu do rzęs

Wybór odpowiedniego tuszu do rzęs nie należy do najłatwiejszych. Wszystko zbiega się do jednego pytania – czego oczekujesz od swojej maskary ?

Pierwszą decyzją jaką powinnaś podjąć jest to kolor maskary. Oczywiście czarny tusz do rzęs jest najpopularniejszy. Podkreśla rzęsy oraz nadaje im wyrazistości. Możesz również wybrać tusz o innym kolorze. Brązowy tusz podkreśli oraz nada naturalny wygląd twoim rzęsom. Możesz również użyć bezbarwnego tuszu do rzęs, który naturalnie podkreśli rzęsy bez obciążenia oraz sklejonych rzęs. Jeżeli szykujesz się na imprezę i chcesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa – wybierz tusz do rzęs kolorowy, który może być fioletowy, zielony czy niebieski. Wybór należy do ciebie.

Wybranie odpowiedniego tuszu do rzęs wiąże się z wyborem odpowiedniego typu tuszu. Występują one w wielu formach, a ich szczoteczki różnią się kształtem, gęstością oraz długością. Nie jest to błahy powód, każdy z tych rodzajów skierowana jest dla innego typu make-up’u. Funkcje szczoteczek mogą być różne. Są to funkcje pogrubiające, podkręcające, wydłużające, zagęszczające lub wiele kombinacji przedstawionych typów. Każda kobieta powinna zdecydować która funkcja jest dla niej najważniejsza. Przy długich i cienkich rzęsach idealnie sprawdzi się maskara pogrubiająca oraz zagęszczająca, zaś przy krótkich potrzebna jest maskara wydłużająca.

Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniej szczoteczki. Maskara klasyczna pomoże uzyskać ci naturalny wygląd delikatnie podkręconych rzęs. Tusz ułatwiający rozczesywanie/rozdzielanie rzęs posiada szczoteczkę, która rozczesze i rozdzieli każdą rzęsę z osobna oraz rozłoży odpowiednio na niej kosmetyk. Tusz pogrubiający sprawdzi się idealnie do zwiększenia objętość rzęs. Jest wyjątkowo gęsty, przez co szybko może zasnąć jeżeli nieodpowiednio zakręcimy tusz. Tusz przedłużający, tak jak sama nazwa wskazuje przedłuża rzęsy, a więc jest idealny dla kobiet o krótkich rzęskach. Kolejnym typem tuszu do rzęs jest tusz podkręcający. Jest to tusz, który dzięki wyprofilowanej szczoteczce ułatwia wywinięcie prostych rzęs. Tusze te posiadają odpowiednie składniki, które po wyschnięciu kurczą się powodując podkręcenie rzęs. Ostatnim rodzajem jest tusz dwufazowy. Jest on idealny dla kobiet, które chcą szokować swoim powalającym spojrzeniem. Pierwszym etapem jest pomalowanie rzęs bezbarwnym płynem, który wydłuży rzęsy, a następnie czarnym, który pogrubi i utrwali efekt.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii