Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Orbitrek – jak poprawnie ćwiczyć, aby osiągnąć wymarzone efekty

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Orbitrek – jak poprawnie ćwiczyć, aby osiągnąć wymarzone efekty

Orbitrek jest to urządzenie, które świetnie przyjęło się na rynku. Zwłaszcza kobiety, które nie mają czasu z chęcią korzystają z tego urządzenia podczas na przykład wieczornego seansu filmowego.

Innymi nazwami orbitreka są rower eliptyczny, treneżer eliptyczny lub cross-trainer. Jest to ćwiczenie, które świetnie się nadaje do ćwiczeń typu cardio. Jest to urządzenie niezwykle przemyślane, gdyż łączy w sobie bieżnię, rowerek stacjonarny oraz stepper. Urządzenie to pozwoli ci naśladować ruchy wykonywane podczas wycieczek górskich, jazdy na rowerze oraz biegów narciarskich.

Zalecane jest, aby przy ćwiczeniach na orbitreku mierzyć tętno. Najlepsze tętno to 70-80% maksymalnego możliwego tętna. Jeżeli tętno będzie wyższe przestań ćwiczyć. Jest to najlepsze tętno w którym spalisz najwięcej kalorii. Przed przystąpieniem co ćwiczeń rozgrzej się, aby uniknąć nadwyrężenia. Aby efekty twoich ćwiczeń były widoczne należy ćwiczyć minimum trzy razy w tygodniu. Odpowiednia sylwetka pozwalająca ci osiągnąć wymarzone efekty to trzymanie dłoni na uchwytach, wyprostowane plecy, stopy na pedałach oraz wciągnięty brzuch, aby również i mięśnie brzucha włączyły się do ciężkiej pracy.

Trening na orbitreku składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest odpowiednia rozgrzewka. Poprawia ona krążenie krwi, pomaga rozciągnąć mięśnie oraz zapobiega wszelkim kontuzjom, urazom oraz skurczom. Przed rozpoczęciem ćwiczeń wykonaj kilka ćwiczeń rozciągających. Rozgrzewka powinna być luźna. Kolejną fazą jest faza ćwiczeń właściwych. Powinna trwać 10-15 minut. Faza ta powinna być intensywniejsza i w mirę równa. Oznacza to, żeby postarać się wykonywać jazdę na rowerze eliptycznym w stałym tempie. Jeżeli się zmęczysz nic nie szkodzi. Zwolnij wtedy tempo – nie warto nadwyrężać ciała, gdyż może to poskutkować zakwasami lub nawet kontuzjom. Z czasem będziesz mogła dodawać do ćwiczeń parę minut więcej.

Ostatni etap polega nad odprężeniem. Podczas tego etapu postaraj się uspokoić rytm serca oraz powoli pozwól ochłonąć mięśniom. Faza odprężenia powinna trwać nawet do 5 minut. Dzięki ćwiczeniom na orbitreku zrzucisz parę zbędnych kilogramów oraz wymodelujesz swoją sylwetkę.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii
RANKING - 1 miejsce
HMS H6319
HMS H6319
2949zł
RANKING - 2 miejsce
York Fitness X520
York Fitness X520
2929zł
RANKING - 3 miejsce
Hammer CrossLife BT
Hammer CrossLife BT
1500zł