Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Jak wybrać odpowiedni transporter dla psa

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Jak wybrać odpowiedni transporter dla psa

Niekiedy zdarza się nam konieczność transportu naszego pupila na mniej lub bardziej znaczną odległość. Warto wówczas zadbać o to, aby transporter, którym dysponujemy zapewniał komfort, wygodę i bezpieczeństwo naszemu zwierzakowi, dzięki którym ten lepiej zniesie uciążliwą niekiedy podróż.

Odpowiednio dobrany transporter jest również istotny dla bezpieczeństwa samych podróżnych, zwłaszcza, jeśli podróżujemy samochodem, albowiem zwierzę pod wpływem stresu wywołanego czynnikami nieodłącznie związanymi z ruchem drogowym, może zachowywać się w sposób trudny do przewidzenia. Przyjrzyjmy się, więc kilku rodzajom dostępnych na rynku transporterów.

Stosunkowo nowym rozwiązaniem kierowanym zwłaszcza dla większych psów mogą być klatki oferujące im dużą ilość miejsca. Problemem są tu paradoksalnie ich gabaryty, które umożliwiają umieszczenie wyłącznie w bagażnikach większych aut. Do tego są one drogie i nieporęczne. Poszukajmy, więc czegoś lepszego, chyba, że posiadamy naprawdę dużego pupila.

Plastikowe kontenery w całej gamie rozmiarów i barw są całkiem niezłym rozwiązaniem. Łatwo je przenosić a w razie potrzeby zawsze można przypiąć je pasami bezpieczeństwa. Są one również użyteczne w przypadku transportu pieszego lub przy użyciu komunikacji miejskiej. W droższych modelach znaleźć możemy nawet pojemniki na wodę i pożywienie.

Torby w formie plecaczka na kółkach również są wygodną formą transportu naszych zwierzaków. Są one bez wątpienia bardzo funkcjonalne z uwagi na dużą mobilność i możliwość zarówno niesienia jak i ciągnięcia. Wybierając taki plecaczek, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na materiał, z którego jest wykonany. Istotnym jest by gwarantował on odpowiedni przepływ powietrza.

Dla podróżujących samochodem, posiadaczy dużych psów, stworzono specjalne maty zabezpieczające tapicerkę auta przed ich zębami i pazurami. Jest to rozwiązanie gwarantujące czworonogom komfort i swobodę, pamiętać należy jednak o odpowiednim zabezpieczeniu psa, które uchroni go przed urazami mogącymi powstać w skutek np. gwałtownego hamowania.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii