Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Jak dobrać odpowiedni kaganiec dla psa

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Jak dobrać odpowiedni kaganiec dla psa

W Kraju nad Wisłą, każda gmina i miasto, we własnym zakresie regulują kwestie związane z naszymi wiernymi, czworonożnymi kompanami. Wyjątkiem są tu rzecz jasna prywatne lokale i środki transportu, których właściciele bądź kierownictwo sami ustalają panujące wewnątrz zasady.

Nie miejmy jedna złudzeń, kaganiec dla psa jest elementem koniecznym między innymi w trakcie jego transportu. Nawet wówczas, gdy wydaje nam się, że nasz mały piesek nie zdołałby nikomu uczynić krzywdy ze względu na swoje niewielkie gabaryty. W tym artykule zajmiemy się kwestią wyboru odpowiedniego modelu, tak by ten zarówno spełniał swoją pierwotną funkcje, jak i nie utrudniał zbytnio życia naszemu psu. Przyjrzyjmy się, więc modelom, jakie producenci oferują na rynku.

Na pierwszy ogień weźmy coraz popularniejsze kagańce materiałowe. Czy liczba sprzedanych egzemplarzy odzwierciedla stopień funkcjonalności i jakości? Z całą pewnością nie. Wykonane zazwyczaj z ortalionu, materiałowe kagańce brudzą się niezmiernie szybko, a do tego w znacznym stopniu uniemożliwiają psu oddychanie. Ich jedynym atutem jest wyłącznie niska cena.

Kaganiec wykonany ze skóry, umożliwia czworonogom swobodne otwieranie pyska, przez co jest dla nich bardzo wygodny. Prócz tego jest on lekki i stosunkowo trwały. Powstałe w wyniku spaceru zabrudzenia możemy usunąć bez większych problemów, w przeciwieństwie do modeli materiałowych. Jest to bodaj najbardziej uniwersalny rodzaj kagańców, nieco odstraszają one swoją ceną, jednak bez problemu znaleźć możemy tańsze odpowiedniki wykonane ze skaju.

Wykonane z metalu kagańce są zaś idealne dla psów średnich i dużych. O ile w przypadku mniejszych piesków nie znajdą one zastosowania, o tyle większe czworonogi zapewnione mają weń dużą swobodę oddychania a w przypadku sprytniejszych osobników nawet picia. Pamiętać należy jednak, aby metalowe kagańce dobierać rozważnie, mając na uwadze ich dopasowanie i komfort psa.

Na zakończenie kilka słów o kagańcach plastikowych. Nie ulega wątpliwości, że przeznaczone są one wyłącznie dla mniejszych psów, z uwagi na zdecydowanie mniejszą wagę. Atutem może być tu fakt, iż nie ulegają one zmianom temperatury na skutek warunków atmosferycznych. Są one rzecz jasna mniej trwałe, jednak stanowią zdecydowanie lepszy wybór od kagańców materiałowych.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii