Najlepszy ranking produktów
Jaki produkt kupić?
Który jest najlepszy?
Jaki kupić
Wybierz
parametry

Sprawdź
opinie

Sprawdź
ranking
popularności

Wybierz
najlepszą
ofertę
KUPUJ! Najlepsza cena
Gry planszowe – tradycja ciągle w modzie

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii

Gry planszowe – tradycja ciągle w modzie

Kto powiedział, że popularne niegdyś gry planszowe odeszły „do lamusa”? Dobra planszówka stanowi idealną formę rozrywki dla całej rodziny bądź grona przyjaciół. Obecnie na rynku dostępne są gry towarzyskie niemal z każdej dziedziny, przeznaczone dla młodych jak i nieco starszych, a na końcu i dla dorosłych graczy.

Zależnie od tego, co nas interesuje mamy do wyboru gry familijne – przeznaczone dla całej rodziny, w tym również młodych graczy, szalone gry imprezowe – idealne na domówki, gry logiczne, w większości przypadków przeznaczone dla jednego gracze. Dużą popularnością cieszą się gry ekonomiczne, które zmuszają osoby do myślenia i racjonalnego rozdzielania surowców, gry strategiczne, a także gry wojenne. Prawdziwym hitem wśród planszówek są gry przygodowe, które dostarczają frajdy całej rodzinie.

Wśród planszowych gier familijnych prym wiodą takie tytuły jak Dobble – „głośna” gra obrazkowa, Splendor – dynamiczna gra polegająca na zbieraniu żetonów i kart oraz Dixit – gra przeznaczona dla osób o niebywałej wyobraźni.

Grą imprezową wartą polecenia jest Jungle Speed – gra, w której liczy się spostrzegawczość oraz szybkość. Jeżeli szukamy rozrywki na długie godziny, warto sięgnąć po planszówki tzn. ekonomiczne. Ostatnim hitem jest tutaj Abyss – gra, w której walczymy o wpływy w Podwodnym Mieście, płacąc przy tym drogocennymi perłami, Wysokie Napięcie – planszówka, która zdobyła wiele nagród, a także Agricola – gra, w której wcielamy się w siedemnastowiecznego chłopa.

Pamiętacie niesamowity cykl Świat Dysku? Książki te zyskały niezwykłą popularność na całym świecie. Obecnie każdy z nas może zagrać w grę o tym samym tytule, w której wcielamy się w jedną z postaci słynnego Ankh-Morpork.

Mówiąc o grach planszowych, hańbą byłoby pominięcie kultowej Magii i Miecza. Planszówka ta pamięta czasy naszych rodziców. Polska wersja – Talisman – przeniesie nas do krainy magii, smoków i niecodziennych stworzeń. Obecnie rynek jest tak nasycony grami planszowymi, że każdy z nas znajdzie coś interesującego dla siebie.

Zobacz nasz RANKING produktów dla tej kategorii
RANKING - 1 miejsce
Abino Domino
Abino Domino
79,99zł